Sign In
Text Size: A A A
|
                          



Hamba Allah

Date of Complaint:
25/05/2018 10:14 AM

Category:
General

Description:
Assalamualaikum. Saya cohort 1 ppk yang berkerja di pulau muara besar. Saya mau bertanyakan tentang elaun rumah dan elaun makanan untuk cohort 1 ppk. Mengapa cohort 2 ppk ada elaun mkanan dan elaun rumah? Saya memohon ulang alik dari januari 2018 smpau ke hari ini. Blm pernah saya menerima apa-apa elaun. Saya sudah bertanyakan pihak yang berkenaan di pulau muara besar. Jawapan yang di berikan ialah kerana saya memohon ulang alik. Cohort 1 ppk tinggal di pulau. Tapi macamana dengan saya yang ulang alik hari-hari? Sepatutnya cohort 1 ppk di berikan banyak kelebihan berbanding cohort 2. Alasan yang pernah di berikan jua ialah cohort 2 tidak tinggal di pulau. Kenapa cohort 2 tidak di tekan kan untuk tinggal di pulau? Cohort 1 dengan terpaksa dan di paksa meninggalkan keluarga mereka. Harap kerjasama dari pihak biskita tentang masalah ini.sekian terima kasih

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

Hamba Allah

Date of Complaint:
09/05/2018 01:41 PM

Category:
General

Description:
kenapa elaun ibte business campus belum keluar ? ibte lain sudah ada.. 9hb sudah

ActionDescription:
Terima kasih kerana menghubungi melalui laman sesawang Kementerian Tenaga dan Perindustrian. Pihak Industry Competency Framework (ICF) di bawah Kementerian Tenaga dan Perindustrian telah menghubungi pihak IBTE Kampus Perdagangan dan mereka sedia maklum akan isu kelambatan dalam pembayaran elaun penuntut IBTE Kampus Perdagangan.  Pihak IBTE Kampus Perdagangan juga telah mengambil tindakan bagi menyelesaikan isu ini pada hari Isnin, 7 Mei 2018.
 
Untuk keterangan dan maklumat lanjut, biskita bolehlah menghubungi terus Cikgu Awang Haji Mohd. Nur Asmaan Bin Haji Nordin ditalian +673 2452113 ataupun melalui e-mel asmaan.nordin@ibte.edu.bn. Terima kasih.”

Status:
Close

Date Of Issue Closed:
09/05/2018 01:43 PM

ROY

Date of Complaint:
07/05/2018 03:17 PM

Category:
General

Description:
why some company pay less on local people compare to expat. whats the value of local people. i had experience working at the same position with my colleague(foreigner) but i got paid much lower than him. even with the same experience and with the same position why would company not paying the same with other workers(foreigner).

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

Anonymous

Date of Complaint:
07/05/2018 03:13 PM

Category:
General

Description:
Is there any way how to contact PPK office?

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

Hamba allah

Date of Complaint:
06/05/2018 03:42 PM

Category:
General

Description:
Saya ingin menyuarakan rasa tidak puas hati akan pentadbiran ppk, dulu bkn main ckp siapa kurang percentage dlm kehadiran apa sj mengenai kedatangan akan diambil tindakan. Sudah di dengar mereka hanya tidak di beri sijil tp akan keluar sama bekerja apakah itu keputusan adil dan bijak bagi yg sering datang dan patuh pada peraturan, undang undang apa namanya? Kalau ingin melahirkan teaunee yang skilled dan penuh disiplin baik semak semula pentadbiran ppk.

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

QQ

Date of Complaint:
04/05/2018 06:52 PM

Category:
General

Description:
Assalamualaikum.

adakah benar pihak eidpmo bersetuju untuk majikan membayar gaji pekerja 10hb?

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

Ppk student

Date of Complaint:
04/05/2018 11:30 AM

Category:
General

Description:
 Assalamualaikum. Elaun student ppk intek ke 2 untuk bulan april, memang di tiada kan atau ada? Terima kasih

ActionDescription:

Status:
Open

Date Of Issue Closed:
-

Worker

Date of Complaint:
30/04/2018 05:48 PM

Category:
General

Description:
Just want to enquiry, all the Brunei public holiday is it entilement for every employee which working in office. Our company not given us the public holiday for 1) Israk Mikraj 2) Royal Brunei Armed Forces Anniversary 3) Hari raya Aidilfitri only one day (Sultan Titah for three days). This public holiday can be selected by the company or it is compulsory for all the employee, please advice. Thank you

ActionDescription:
Thank you for reaching out to the Ministry of Energy and Industry (MEI). In regards to your enquiry, we would like to share the Employment Order under section 70, an employee is entitled to 11 compulsory public holidays in a year which are listed in the Third Schedule as follow:-
1) 1st January (New Year's Day)
2) First day of Hijrah
3) Chinese New Year
4) 23rd February (National Day of Brunei Darussalam)
5) Maulud Prophet Mohammad's Birthday
6) 15th July (His Majesty the Sultan and Yang Di-Pertuan's birthday)
7) First Ramadhan
8) Anniversary of the revelation of the Quran
9) Hari Raya Aidilfitri
10) Hari Raya Aidiladha
11) 25th December (Christmas Day)
Other public holidays such as Israk Mikraj and Royal Brunei Armed Forces Anniversary are not included in the compulsory public holiday list and therefore it depends on the company’s discretion whether to provide this to employees or not. In addition to this, for Hari Raya Aidilfitri companies are only obliged to give 1 day paid leave and it is also subject to the company’s discretion whether to give more than 1 day paid leave or not.
If you require further clarification, please do not hesitate to contact our LBD hotline at 7299111. Thank you.

Status:
Close

Date Of Issue Closed:
30/04/2018 06:04 PM

Ppk student intake 1

Date of Complaint:
30/04/2018 02:38 PM

Category:
General

Description:
Assalamualaikum ingin bertanya...kenapa elaun ppk kami intake 1 belum keluar?
&& kenapa haribulan pengeluarannya tidak ditetapkan? Terima kasih.

ActionDescription:
Terima kasih kerana menghubungi melalui laman sesawang EID. Pusat Pembangunan Kapasiti (PPK) ingin memaklumkan bahawa terdapat kelambatan di dalam pembayaran elaun bulanan dan top up incentive bagi bulan April 2018. Pihak PPK ingin memohon maaf di atas sebarang kesulitan yang dihadapi. Untuk sebarang pertanyaan dan maklumat lanjut, sila hubungi talian PPK 8324488, 8268087 atau 8298087. Terima kasih.

Status:
Close

Date Of Issue Closed:
30/04/2018 02:42 PM

Wee Yin

Date of Complaint:
25/04/2018 08:58 AM

Category:
General

Description:
Just want to ask. What time should iready come to work ? They need to follow the time of our company woking hours OR he has his own working time from iready ? 

ActionDescription:
Thank you for reaching out to Ministry of Energy and Industry. Working hours for i-Ready apprentices are as stated in their respective signed agreement that is agreed between the host organization and the apprentice. The apprentice’s working hours should be aligned with the host organisation’s regular working hours, unless stated otherwise. Thank you.

Status:
Close

Date Of Issue Closed:
25/04/2018 09:58 AM

1 - 10 Next